Скандально відомий бізнесмен Володимир Дубинський вирішив усунути Бродського від баскетболу?

20 сентября, 2022 - 17:00
Скандально відомий бізнесмен Володимир Дубинський вирішив усунути Бродського від баскетболу?

Президент ФБУ Михайло Бродський прокоментував звернення Володимира Дубінського до баскетбольної спільноти, в якому йдеться про відмову БК «Прометей» брати участь у чемпіонаті України (https://www.facebook.com/V.Dubinsky/posts/pfbid0BdqWUVyxs3MP8kB5o7CQiBYxruinvxh4e4GVg2n6nDRp671Mg3won4e8CbX8ou6Fl).

Володимир Дубинский вирішив на мене напасть. Я є спонсором Українського баскетболу вже 30 років. Бачів я і таких.

Вважаю звернення пана Дубінського до баскетбольної спільноти брехливою образою мене особисто і усієї Федерації баскетболу України та водночас шантажем. Вдаватися в деталі не хочу – мені бридко, а от щодо того, чому "Прометей" має заплатити, окрім звичайного внеску у 40 тисяч гривень, ще додаткові 4,5 мільйона – зараз детально розкажу.

Скажу відразу, що таких як Дубінський український баскетбол за свою 30-річну історію бачив багато, він не перший та не останній.

Все почалося з того, що Федерація баскетболу України подала заявку "Прометея" до Ліги чемпіонів на участь клубу у цьому турнірі, попередньо обговоривши це з ним. Після цього пан Дубінський набрав мене і несподівано попросив зіграти у Кубку УЛЄБ. Усі розуміють, що це неофіційна організація, яка не співпрацює з FIBA та є приватним турніром. Очевидно, що я не підтримав це побажання і воно мене, м’яко кажучи, обурило. З весни ФБУ працює з FIBA щодо пільгового виступу наших збірних у чемпіонатах Європи та міжнародних турнірах під егідою цієї організації. Власне вся система баскетболу в Україні побудована під вертикаль FIBA. В той же час наш чемпіон країни, попередньо подавши заявку на участь у Лізі чемпіонів, все таки заявляється у Кубок УЛЄБ -  це відвертий плювок у бік FIBA та ФБУ.

Ми публічно вибачались перед FIBA, я особисто під час чемпіонату Європи мав діалог з президентом FIBA-Європа -  Тургаєм Демірелем. Звісно "Прометею" до цього, як і до іміджу українського баскетболу, діла уже не має. Сьогодні я розумію, що клуб не хоче виступати у чемпіонаті України, йому значно комфортніше у Латвійсько-естонській лізі. Своє ж ім’я протягом кількох років "Прометей" здобув завдяки своїм мішкам грошей, але за гроші усе не купити! Схоже пан Дубінський так цього і не збагнув.

Вони хотіли скупити українські клуби, які виступають у Суперлізі, і впливати на ситуацію в чемпіонаті та навіть виконкомі, це був уже наступний крок "меценатів". Скупити це звісно голосно сказано – кинути подачку у розмірі мільйону гривень. Спершу йшла мова про три клуби, які від "Прометея" мали отримати гроші, але думаю це був лише початок.

Наступне, "Прометей" заявився у вищезгадану Латвійсько-естонську лігу і влітку почав розповіді у Прибалтиці щодо свого грандіозного бюджету у 200 мільйонів гривень! Мене набирає Айнарс (Багатскіс) і каже, що люди "Прометея" ходять по Ризі і жахають усіх, що бюджет клубу вони "розженуть" ще вдвічі та будуть тут усіх заганяти в "– 40". Це в той час, коли ми просимо допомоги у влади Латвії організувати нам тренувальний збір Національної команди. Та й взагалі в умовах війни – це дуже не коректні висловлювання. До речі, ніхто й зараз "Прометею" не заважає виконати свою обіцянку та допомогти "Запоріжжю", "Миколаєву" і "Кривбасу".

Зважаючи на вищезазначене, виконком ФБУ проголосував за додатковий внесок у 4.5 мільйона гривень у чемпіонат України для "Прометея", як клубу який виступає паралельно у єврокубковому турнірі, що проходить не під егідою FIBA. До слова, "Будівельник" заявився у легітимний турнір – Лігу чемпіонів, де буде представляти Україну та український баскетбол, за що я дуже вдячний клубу. Виконком прийняв також рішення, що абсолютно уся ця сума додаткового внеску "Прометея" піде на допомогу українським клубам для участі у чемпіонаті України. Особисто я вважаю, що ця сума дуже мала для ситуації, що склалася, 100 мільйонів Дубінський теж би потягнув.

Ще один цікавий момент. ФБУ протягом кількох років йшла до прозорості ведення справ у професійному спорті. Ми попросили надати до ФБУ контракти гравців "Прометея". Дубінський очікувано проігнорував це. Водночас хотілося аби усі уболівальники розуміли, коли він кричить: "Слава Україні! Слава ЗСУ!", - що за цим стоїть. А за цим стоїть бюджет клубу у 200 000 мільйонів гривень, які він заробив в Україні завдяки українцям, а витратить закордоном у турнірах, на які українські уболівальники та і він сам не зможуть потрапити. Чому - нехай сам розповість. Думаю, якщо б "Прометей" надав контракти гравців уболівальникам, було б дуже цікаво, за які особисті амбіції пана Дубінського гинуть хлопці із ЗСУ.

Зараз "Прометей" має зробити три речі: заплатити внесок за участь у чемпіонаті в 40 тисяч гривень, заплатити додатковий внесок у розмірі 4.5 мільйони гривень та надати контракти гравців. І тоді пан Дубінський може веселитися скільки забажає. Здається, це йому дозволено, адже у нього з’явилась вагома "криша", якщо він собі дозволяє такі висловлювання. Бачили ми його поведінку без "криші".

Для загала також пропоную поіменне голосування членів виконкому ФБУ по питанню у додатковий внесок для БК "Прометей"

Голосували: "ЗА"- (13) 

Бродський М. Ю., Драбіковський В.В., Волков О.А., Зубрицький Я.Я., Колобов Ю.В., Ліщук С.В., Шабанова Л.О., Щипакіна І.В., Подковиров А.А., Жержерунова Н.О., Скутельник О.В., Нагорний О.І., Рижик Б.Р.

"Проти"- (1) Раєвський О.А.,

"Утрималися" - (1) Елькінсон В.А.

Рішення прийнято більшістю голосів.

Количество просмотров: 
364