Мэр Каменского обратился к Кабмину и Минэнерго с просьбой не выключать электроэнергию в домах с электроотоплением в отопительный период.

19 января, 2023 - 13:30
Мэр Каменского обратился к Кабмину и Минэнерго с просьбой не выключать электроэнергию в домах с электроотоплением в отопительный период.

Городской голова Каменского обратился к жителям Соцгорода и БАМа относительно ситуации с отоплением и отключением электроэнергии.

Ниже приводим текст обращения без изменений:

Шановні мешканці Соцміста та «БАМу»!  

Щодо ситуації з опаленням та відключенням електроенергії.  

Сьогодні країна переживає скрутні часи, ворог навмисно руйнує енергетичну систему України та робить складнішим життя українців. Ми розуміємо , що для мешканців багатоквартирних будинків Соцміста та «БАМу» електроенергія – це також основне джерело опалення. В інших районах міста опалення забезпечується централізовано, за рахунок ТЕЦ та котелень, які використовують природний газ.

Разом з тим, нагадаю, що рішення про децентралізацію системи опалення Південного району було абсолютно вимушеним кроком. 

У березні 2019 року ми отримали лист від АТ «ДніпроАзот», в якому керівництво підприємства повідомило міську владу про неможливість через технічні причини надалі забезпечувати централізованим теплопостачанням споживачів житлових масивів Соцмісто та  «БАМ», а також об’єкти соціальної та бюджетної сфери, які опалювалися від ТЕЦ «ДніпроАзоту». 

До наступного опалювального сезону у нас залишалось всього 6 місяців. Ми оперативно відреагували, підійшли до вирішення питання системно та комплексно.   

Провели модернізацію зовнішніх та внутрішньобудинкових мереж для майже 200 будинків. У взаємодії з ДТЕК зміцнили трансформаторні підстанції та вдосконалили обладнання, збільшили електричні потужності в квартирах, організували безоплатне виконання проєктно-кошторисної документації на встановлення електроопалення, забезпечили безкоштовними електропанелями пільгові категорії населення, забезпечили індивідуальним опаленням усі заклади бюджетної сфери.  

Так, сьогодні, в умовах війни та погодинних відключень електроенергії, ця масштабна робота сприймається інакше.  Але якщо б ми свого часу не перевели ці житлові райони на електроопалення, то сьогодні, в умовах відсутності централізованого опалення зі сторони ТЕЦ «ДніпроАзоту»,  електромережі Соцміста та «БАМу» без зміцнення не витримали б перенавантаження через масове увімкнення побутових приладів обігріву, і електроенергії не було б взагалі!

Наразі наказ Міненерго України чітко регламентує дії енергетиків із застосування графіків відключення від електропостачання.

Аби врегулювати це питання на рівні центральних органів влади, я направив відповідні листи до Кабінету Міністрів України та Міненерго з проханням розглянути можливість не вимикати електроенергію в багатоквартирних будинках з електроопаленням в опалювальний період.

Станом на сьогодні енергетикам вдалося скоротити час відключень і від 6-ти годин повернутися до попередніх графіків з 4-годинними відключеннями.

Количество просмотров: 
287

Комментарии

Не тільки,БАМ и соцмісто з електро опаленням!!!

А как быть нам, Андрей Леонидович. Мы зависим от света, так как у нас котел зависит от света. Просто мерзнем: Аношкина 1